Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

dr Aleksandra Nowak-Gruca

dr Aleksandra Nowak Gruca

Adiunkt na jednym z krakowskich uniwesytetów, rzecznik patentowy, ekonomista, trener biznesu. Ukończyła na poziomie studiów doktoranckich prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz liczne szkolenia psychologiczne. Odbyła dwie aplikacje: komorniczą i rzecznikowską. Obecnie praktykuje jako wspólnik LOGOPROTECT Kancelarii Rzeczników Patentowych w Krakowie. Prawem własności intelektualnej zajmuje się od kilkunastu lat naukowo i zawodowo. Autorka monografii i książek oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych (m.in. praktycznego przewodnika dla biznesu pt. Prawo własności intelektualnej w przesdsiębiorstwie).

Maciej Głogowski

Maciej Głogowski

Business developer manager i współwłaściciel firmy FLOWAIR, działającej od 16 lat na międzynarodowym rynku HVAC (ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja). Stawia na innowacje oraz wzornictwo przemysłowe przy budowie wartościowych rozwiązań oraz stara się tworzyć "turkusową organizację", która w centrum stawia ludzi i dąży do ich maksymalnego wpływu i minimalnej kontroli. Zarówno w pracy, jak i w codziennym życiu przyświeca mu motto "Aby zmieniać świat niekoniecznie trzeba coś wynaleźć, czasami wystarczy spojrzeć nieco inaczej".

dr hab. Bartosz Piotrowski

dr hab. Bartosz Piotrowski

Główny Projektant Wzornictwa i szef zespołu projektantów PESA Bydgoszcz S.A. W latach 1994-1998 studiował na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom otrzymał w 2006 roku na Wydziale Architektury i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie obronił doktora w 2010 roku. Stworzył ponad tuzin projektów kolejowych pojazdów. Autor linii produktów: tramwaje: SWING, JAZZ, FOKSTROT, KRAKOWIAK, pociągi: ELF, ACATUS 2, ACATUS +, LINK, 611M, 630M, GAMA (lokomotywa). Od 2010 roku wykłada na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Z Kamilą Kamińską prowadzi Circle Studio Projektowe. Nagrody: DESIGNER ROKU 2006 i 2014, WZÓR ROKU 2013, DOBRY WZÓR 2006 i 2013.

Michał Drożdż

Michał Dróżdż

Absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie (projektowanie produktu) i MBA Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University (General Management). Pracował jako projektant wzornictwa i konsultant procesów rozwoju nowego produktu i zarządzania wzornictwem. Od 2006 roku w ZELMER S.A.  odpowiadał za zarządzenie wzornictwem i rozwojem produktu , najpierw na poziomie operacyjnym, a następnie strategicznym, jako Dyrektor Działu Badań i Rozwoju Produktów. Aktualnie pracuje na stanowisku dyrektora generalnego ds. strategii produktowej w Ceramice Paradyż.

Tomasz Prucnal

Tomasz Prucnal

Dyrektor finansowy w Erkado Sp. z o.o. Przez 8 lat zdobywał doświadczenie w bankowości korporacyjnej. Ukończył studia na KUL z ekonomii oraz równolegle na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z zakresu finansów i rachunkowości.W Erkado odpowiada za strategiczne zarządzanie finansami. W ramach realizacji projektów UE (w tym projektu zrealizowanego z programu Polska Wschodnia działanie 1.4 Wzór na konkurencję) odpowiada za nadzór merytoryczny nad prawidłowym rozliczeniem projektów z dofinansowaniem UE. Uczestniczy w procesie kreowania nowych produktów poprzez rejestrację zastrzeżeń patentowych, które przyczyniają się do rozwoju portfolio firmy Erkado.

Dariusz Racz

Dariusz Racz

Prezes ITM Software House, futurysta. W zrealizowanym przez ITM projekcie w ramach programu Polska Wschodnia działanie 1.4 Wzór na konkurencję, odpowiedzialny za cele strategiczne projektu. Pierwszy komputer, którym był ZX Spectrum, kupił na IV roku studiów na Politechnice Łódzkiej, za pieniądze wynegocjowane z podziału prezentu ślubnego. Wtedy też nauczył się sztuki negocjacji w warunkach stresu oraz podstaw inwestowania w IT.  Wiedzę menadżerską rozwinął na studiach MBA o profilu IT na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest wyznawcą marki Apple i dlatego w tworzeniu oprogramowania szczególną uwagę zwraca na przyjazność tworzonych połączeń człowiek-maszyna oraz jakość. Jest głównym projektantem kluczowych funkcjonalności biznesowych, systemu ERP Saturn,  który został już wdrożony w ponad stu przedsiębiorstwach branży meblowej i drzewnej. Swoim doświadczeniem dzieli się ze studentami MBA ALK w Warszawie, Uniwersytu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wyższej Szkoły Biznesu w Olsztynie i Uniwersytetu Technologicznego w Mińsku.

 

Moderator wywiadów z beneficjentami działania 1.4 Wzór na konkurencję Programu Polska Wschodnia:

Katarzyna Rzehak

Katarzyna Rzehak

Krytyk designu i historyk sztuki. Od ośmiu lat jest dyrektor kreatywną w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, najstarszej polskiej instytucji zajmującej się designem. Zajmuje się prognozowaniem trendów oraz przygotowywaniem i prowadzeniem szkoleń z zakresu wzornictwa. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystka Joseph Conrad Scholarshio na City University w Londynie.
Wykładowca studiów podyplomowych Total Design Management prowadzonych przez IWP i Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od sześciu lat przewodniczy jury konkursu Dobry Wzór, który corocznie dostarcza wiedzy o poziomie designu na polskim rynku - tworząc unikatową bazę 1500 firm i badając je pod kątem: z jednej strony - wdrażanych produktów, z drugiej  - potrzeb i prognoz rynkowych dla poszczególnych branż. Prowadziła szkolenia wzornicze dla między innymi takich firm jak: Agata Meble, Marbet, Bo Concept, Vinderen i Pfleiderer.

 

Prowadząca warsztaty nt. działania 1.4 Wzór na konkurencję Programu Polska Wschodnia:

Monika Karwat-Bury

Monika Karwat Bury

Główny specjalista w Departamencie Wdrożeń Innowacji w przedsiębiorstwach, w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Odpowiedzialna za opracowanie dokumentacji i tworzenie założeń do programów adresowanych do małych i średnich przedsiębiorców m.in. w zakresie inwestycji, projektowania przemysłowego. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców dotyczące warunków i kryteriów oceny projektów składanych w konkursach o dofinansowanie. Wcześniej wieloletni pracownik departamentów promocyjnych w administracji publicznej związanej z dystrybucją Funduszy Europejskich w Polsce. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, stażystka w Radzie Europy w Strasbourgu, absolwentka angielskojęzycznych Podyplomowych Studiów Europejskich Uniwersytetu w Maastricht oraz Szkoły Trenerów Biznesu TROP. Ukończyła kurs Moderatora Design Thinking.